O mnie

DSCN0390 copyJestem studentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu. Za rok lub dwa zostanę nauczycielem języka angielskiego. Nie wiem jeszcze w jakiej szkole przyjdzie mi uczyć, jakich będę miała uczniów i na jakim poziomie. Wiem jedno – chcę to robić!

Jak na razie, moje doświadczenie w nauczaniu to praktyki pedagogiczne w różnych szkołach i przedszkolu oraz prywatne lekcje. Staram się być perfekcyjnie przygotowana do każdych zajęć, a także staram się poznać moich uczniów jak najlepiej, bo to moim zdaniem jest jedna z najważniejszych cech nauczyciela – znający swoich uczniów. Dzięki temu wiem, z czym mają problemy, co ich interesuje i w jaki sposób najlepiej się uczą. Istnieje wiele metod nauczania, ale żadna z nich nie jest uniwersalna, nie ma jednej metody, która pasowałaby do wszystkich typów uczniów, więc jako nauczyciel muszę dostosować materiał i sposoby nauczania do osób, które mam uczyć.

Jako nauczyciel (ale nie tylko) pragnę ciągle się uczyć i rozwijać. Uczę się na błędach swoich i cudzych. Czytam blogi, poradniki i książki dotyczące nauczania. Sama też chcę się podzielić swoją wiedzą, mając nadzieję, ze tak jak mnie przyda się też innym.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s